15 листопада 2024, 09:08
Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
Вийшла друком монографія професора Віталія Пашкова «Фармацевтичне право Німеччини» – перше в Україні монографічне дослідження правового регулювання фармацевтичної діяльності.
У монографії розглянуто концептуальні підходи та особливості регулювання фармацевтичних відносин як в Європейському Союзі в цілому, так і в Німеччині зокрема. Розкрито сутність поняття фармацевтичної діяльності та її окремих видів. Проаналізовано поняття фармацевтичної продукції, зміст термінів аптечного асортименту й суб’єктів аптечної діяльності. Наведено кваліфікаційні вимоги до фармацевтичного персоналу і порядок допуску до фармацевтичної діяльності як у Німеччині, так і згідно з директивами ЄС. Окрему увагу приділено судовій практиці Європейського суду й судових органів ФРН.
http://pli.nlu.edu.ua/?p=23757
Полтавський державний аграрний університет
7–8 листопада 2024 року Полтавський державний аграрний університет став майданчиком для важливого заходу – дводенного тренінгу для екологічних інспекторів, присвяченого забезпеченню екологічної безпеки в умовах воєнного стану. Захід відбувся за ініціативи Робочої групи з гендерно орієнтованої підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державної екологічної інспекції України в рамках міжнародного проєкту Програми розвитку ООН «Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди навколишньому середовищу».
Актуальність теми зумовлена масштабними екологічними наслідками російської агресії — лісовими пожежами, забрудненням водних ресурсів, загрозою токсичної спадщини для майбутніх поколінь. Учасники тренінгу – представники Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської обласної військової адміністрації, а також Державної екологічної інспекції в Полтавській, Дніпропетровській, Одеській і Київській областях – здобули теоретичні знання та практичні навички, потрібні для ефективної роботи в таких складних умовах.
https://www.pdau.edu.ua/news/ekologichna-bezpeka-v-umovah-kryzy-trening-dlya-specialistiv
Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка
Міжнародне стажування науковців університету у Брно на базі педагогічного факультету Університету імені Томаша Масарика.
Викладачі факультету психології та соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка пройшли стажування в Університеті імені Томаша Масарика (м. Брно, Чехія) у рамках міжнародного проєкту «Посилення можливостей українських академічних працівників в інноваційній педагогічно-психологічній освіті та дослідженнях». Доценти кафедри психології Іван Тітов, Тетяна Тітова та доцентка кафедри кризової психології Тетяна Дзюба, разом із колегами з інших українських університетів, активно взяли участь у заходах, присвячених дослідженню складної поведінки учнів та розробці відповідних діагностичних інструментів.
Полтавський державний медичний університет
30 жовтня почав роботу світовий конгрес з внутрішньої медицини (WCIM 2024) в чудовому місті Прага. Ця наукова подія зібрала науковців, лікарів, студентів з усього світу. В роботі конгресу взяли участь делегати з 99 країн.
Перший день був присвячений обговоренню актуальних питань мультіморбідності, сучасних досягнень лабораторної діагностики, використання біомаркерів в онкології, кардіології, менеджменту пацієнтів хворих на сепсис. Завершили день обговоренням питань впливу штучного інтелекту на розвиток медицини та медичну освіту.
Другий день роботи WCIM 2024 був присвячений вивченню актуальних питань кардіології, ендокринології, нефрологіі в клініці внутрішньої медицини. Делегати конгресу мали можливість брати участь в практичних тренінгах з кардіо-легеневої реанімації, базової ультрасонографіі, симуляційному тренінгу з невідкладної терапії.
Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського
Кременчуцький національний університет представляв Полтавщину на масштабному загальнодержавному заході DeepTech to DefenseTech.
Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації України та Brave1 провели у Києві спільний захід до Всесвітнього дня науки — World Science Day: Deeptech to DefenceTech. Його мета – об’єднати представників освіти, науки та оборонного комплексу заради створення наукоємних рішень для перемоги над ворогом.
Полтавський регіон на DeepTech to DefenseTech представляв Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. Очолив університетську делегацію ректор КрНУ професор Михайло Загірняк. Також до складу делегації увійшли: перший проректор КрНУ професор Володимир Никифоров, завідувач кафедри електротехніки професор В’ячеслав Прус, завідувач кафедри машинобудування професор Володимир Драгобецький, доцент кафедри машинобудування Сергій Шлик. Науковці КрНУ презентували вісім робочих проєктів.
До заходу долучилися представники 68 закладів вищої освіти, 40 наукових установ, 5 міністерств, державних підприємств та установ оборонного сектору – майже 300 учасників із різноманітних галузей та секторів економіки України, зокрема, керівники закладів вищої освіти та наукових установ, дослідники, які мають готові розробки та інноваційні рішення оборонного та подвійного призначення, а також представники центральних органів виконавчої влади.
https://www.kdu.edu.ua/new/detail.php?id=3431
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Стипендіаткою Кабінету Міністрів України для молодих вчених стала науковиця, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Альона Буряк.
6 листопада у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася Міжнародна науково-практична конференція для студентів, аспірантів та молодих вчених. У заході взяло участь понад 280 науковців з усієї України, а також зарубіжні фахівці. Учасниками були і науково-педагогічні працівники Полтавської політехніки, молоді вчені та магістранти університету.
Науковці з Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Національного університету «Запорізька політехніка» прибули до Полтавської політехніки для спілкування та обміну досвідом в оф-лайн форматі, молоді вчені з інших регіонів приєдналися до конференції у форматі он-лайн. Учасники поділилися своїми науковими здобутками та напрацюваннями у п’яти секційних напрямках.
Підпишіться, щоб отримувати листи.