• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Простір Барнахус – унікальна модель роботи з дітьми в межах кримінальних проваджень

12 березня 2025, 19:50

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент соціального захисту населення
  • Служба у справах дітей
У Барнахусі

Понад рік на Полтавщині працює Центр захисту та підтримки дітей, які стали свідками або постраждали від насильства. Унікальну практику за моделлю «Барнахус» започаткували за підтримки UNICEF. Про це розповів т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.

У просторі забезпечені всі умови для проведення процесуально-слідчих дій за участі дітей. До роботи залучена міждисциплінарна команда фахівців, серед яких – сертифіковані психологи щодо взаємодії з дітьми та підлітками, психіка яких більш чутлива до травм та подразників.

«Торік на базі центру відбулося 138 слідчих дій, більшість з яких – допити у форматі інтерв’ю. Також був досвід з проведення судових засідань онлайн та слідчих експериментів. В цьому році заклад вийшов із стадії «пілоту» та запрацював на повну силу. За два місяці 37 дітей були опитані у межах слідства. Наші діти мають зростати та розвиватися у безпечному середовищі попри будь-які життєві обставини», – зауважив Володимир Когут.

Координаторка простору, фахівчиня Полтавського обласного центру соцслужб Людмила Дерев’янко розповіла, що відповідно до концепції, в просторі працює команда з 4 фахівців, з яких двоє – сертифіковані психологи саме по роботі з дітьми та підлітками.

Першочергово в просторі психологи проводять корекційну індивідуальну роботу з дітьми, залученими до процесу правосуддя, з метою визначення рівня їх готовності до проведення допитів у межах кримінальних проваджень.

При опитуванні дітей, в просторі перебувають особи, включені до складу міждисциплінарних команд у кримінальних провадженнях (дізнавачі, слідчі, прокурори, законні представники дитини).

Унікальність методики Барнахус щодо роботи з дітьми, які стали свідками або постраждали внаслідок насильства, полягає в тому, що представники правоохоронних органів спілкуються з дитиною через психолога, який пройшов спеціальну підготовку. Сам психолог отримує запитання від слідчого через навушник. Відповідно дитина не має прямого контакту з дізнавачем, а запитання отримує від психолога в адаптованій, пом’якшеній формі.

«Позитивність практики Барнахус полягає в першу чергу в тому, що це дозволяє уникнути додаткової травматизації дитини. Адже психолог здатний підібрати потрібні слова, інтонацію, встановити емоційний контакт та пом'якшити питання, тим самим уникнути повторного проживання події. Не менш важливо, що за потреби дитині тут в Просторі надаються послуги психологічної корекції або забезпечується її перенаправлення до надавача послуг в її громаді за місцем проживання», – розповіла Людмила Дерев’янко.

Поділитись

Теги

діти
соцзахист

Новина за темою

Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей
12/03/2025
Як отримати допомогу при усиновленні дитини?
12/03/2025
Керівники обласних служб у справах дітей навчаються на семінарі-практикумі з питань управління та стратегічного розвитку
12/03/2025

Останні новини

Більше новин
Майбутні лікарі отримають сучасні знання з психічного здоров'я – Полтавський державний медичний університет посилює підготовку кадрів за програмою ВООЗ mhGAP Майбутні лікарі отримають сучасні знання з психічного здоров'я – Полтавський державний медичний університет посилює підготовку кадрів за програмою ВООЗ mhGAP
09/05/2025
«Доступні кредити 5-7-9%»: понад 1 млрд грн залучили аграрії Полтавщини цьогоріч
09/05/2025
Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей
09/05/2025
ООН Жінки в Україні оголошує конкурс заявок для неурядових організацій на тему «Політична участь жінок в Україні»
09/05/2025
110 років від дня народження видатного оперного співака та уродженця Полтавщини Семена Когана
09/05/2025
Як отримати допомогу при усиновленні дитини?
09/05/2025
Саме припинення вогню, тривале й надійне, буде реальним показником руху до миру; Америка може із цим допомогти – звернення Президента
08/05/2025
Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення
08/05/2025
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
08/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту