26 квітня 2025, 10:00
Безперечно, для органів соціального захисту населення області забезпечення соціальної захищеності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним із пріоритетів щоденної діяльності та уваги, адже понад 17 тисяч мешканців області мають відповідний статус.
Забезпечення прав постраждалих осіб на соціальні гарантії здійснюється як в межах державних цільових програм, так і за кошти обласного бюджету.
Відтак очікуваний рівень підтримки для забезпечення заходів соціального захисту чорнобильців на 2025 рік з державного бюджету становить на рівні 41 млн.грн
У І кварталі поточного року з державного бюджету для забезпечення соціальних виплат спрямовано 10,3 млн.грн.
З метою надання додаткових соціальних гарантій вразливим верствам населення, в області забезпечується реалізація заходів Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області.
В рамках Програми у 2025 році на додаткові соціальні гарантії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи буде спрямовано майже 17 млн.грн.
Адресну допомогу дружинам померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії вже виплачено у розмірі 4 тисячі гривень на загальну суму майже 7,2 млн.грн.
Важливим напрямом забезпечення безоплатними ліками за рецептами лікарів для амбулаторного лікування та безоплатним зубопротезуванням для реалізації якого в 2025 році передбачено 5,3 млн. грн. Лише за перший квартал поточного року цією послугою скористались 227 осіб. Один із мешканців Полтавської громади, який отримав таку послугу є Юрій Дементенко – учасник ліквідації наслідній аварії на ЧАЕС першої категорії.
«Ні для кого не секрет, що всі хто був ліквідаторам або перебували тоді в зоні ураження отримали непоправну шкоду здоров'ю. Щитовидка, онкологія, серцево судинні хвороби … навіть не буду далі продовжувати. Тому можливість отримати зараз безкоштовні послуги, рецептурні ліки це дійсно практична підтримка, особливо коли мова про такі «вартісні» речі як зубопротезування» - відмічає Юрій Анатолійович.
Павло Хмельницький, який також є ліквідатором та отримав інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи проживає в с.Клименки Мачухівської громади і також отримав безкоштовні ліки в місцевій аптеці.
«Минуло майже 40 років, але пам’ятаю ту трагедію як наче вчорашній день. Звісно це непоправна сторінка історії для нашої країни, тому люди які втратили тієї весни найдорожче: своїх рідних та здоров’я потребують уваги та підтримки від держави. Добре, що є такі обласні ініціативи, які дають змогу підтримувати здоров’я та лікуватись» - коментує Павло Григорович.
«З метою вирішення актуальних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, Департамент соціального захисту облвійськадміністрації підтримує постійний діалог з громадськими Чорнобильськими організаціями. Нам важливо розуміти потреби цієї спільноти, які інструменти працюють, а які варто покращити на місцевому рівні. Всі ініціативи і надалі будуть впроваджуватися через обласну Комплексу програму соціального захисту населення» - зазначила Директор Департаменту соціального захисту населення ПОВА Людмила Корнієнко.
Для того, щоб швидко знайти медичний заклад, який бере участь у ініціативі Департаментом розроблено інтерактивну карту, яка доступна за посиланням: https://surl.li/bwvnpg. Умови та перелік потрібних документів – в інфографіці.
Роз’яснення стосовно соціальних гарантій, передбачених громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, можна отримати: за телефоном безкоштовної гарячої лінії з питань соціального захисту 0800500620 або у профільному відділі Департаменту за телефоном (0532) 68 12 34.
Чаес Page 0002
Чаес Page 0003
Чаес Page 0004
Підпишіться, щоб отримувати листи.